ژنراتور AVK

بازدید: 666 بازدید

 ژنراتور AVK نوعی موتور برق می باشد که توسط شرکت AVK تولید می شود. این شرکت توسط آقای وین کایک در کشور آلمان راه اندازی شده است. شرکت AVK با ایده های بی نظیر خود در طول 10 سال توانست جایگاه ویژه ای در میان سایر شرکت های رقیب بدست آورد. AVK در سال های ابتدایی تاسیس با بهره گیری از مهندسین برق خود بسیاری از مشکلات برقی کشور را برطرف کرد. این شرکت  مشکل توزیع برق در سراسر آلمان را رفع کرد و یک دینام خودکار را تولید و به بازارهای جهانی عرضه نمود. با پارت دیزل همراه باشید.

آشنایی با ژنراتور AVK

وظیفه ی ژنراتور AVK  تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی می باشد. به این نکته توجه کنید ژنراتورها  جریان بارهای الکتریکی برق را تولید می کند نه انرژی الکتریکی را. ژنراتورها قادرند هر نوع انرژی اعم از شیمیایی، فیزیکی و … را به برق تبدیل کنند. جریان الکتریکی این ژنراتورها به صورت تک فاز  برای مصارف خانگی و سه فاز برای نیروگاه ها، کارخانه های صنعتی و … استفاده می شود. شرکت AVK ژنراتورهای خود را در دونوع زغالی و اکسایتری به بازار عرضه می کند. همانطور که میدانید ژنراتورهای اکسایتری بدلیل عدم نیاز به زغال، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. ژنراتورها از دو قسمت ساکن و متحرک تشکیل شده اند که به ترتیب به آن ها روتور و استاتور گفته می شود.

اجزای مختلف ژنراتور AVK

برق یک اختراع بی نظیر است و قطعی آن موجب ضررهای بیشماری برای مراکز صنعتی، بیمارستانی، تجاری و … می شود. از این رو ژنراتور AVK می تواند در زمان قطعی برق کمک بزرگی باشد. از ژنراتور می توان برای پشتیبانی از برق شهری و تولید جریان الکتریکی در مناطقی که دسترسی به برق وجود ندارد استفاده کرد برخی از اجزای مهم ژنراتورها عبارتند از: موتور، سیستم های سوخت، چارچوب اصلی، پنل کنترل، اگزوز، خنک کننده ی ژنراتور و …

ژنراتور AVK
ژنراتور AVK

آشنایی با ( موتور، سیستم سوخت و خنک کننده)

  •     موتور: وظیفه ی موتور تامین انرژی مکانیکی و هدایت آن به ژنراتور AVK می باشد. هر چقدر انرژی تولیدی ژنراتور بیشتر باشد ابعاد موتور نیز بیشتر خواهد بود. موتور های AVK با انواع سوخت اعم از گاز طبیعی، گاز مایع و … کار می کنند. برخی از موتورها نیز دوگانه سوز هستند. این موتورها صدای کمی ایجاد می کنند.
  •     سیستم سوخت ژنراتور:  محفظه ی سوخت ظرفیت مناسبی دارد و معمولا می توان سوخت مورد نیاز تا 8 ساعت را تامین کند. مخزن سوخت باید به طور مستقیم با موتور در ارتباط باشد. یکی از اجزای اصلی این سیستم جداکننده ی سوخت و آب می باشد که از خوردگی سایر اجزای سیستم توسط آب جلوگیری می کند.
  •     خنک کننده ی ژنراتور: موتور هر وسیله ی برقی در صورت استفاده ی مداوم داغ می کند و نیاز به ابزاری برای خنک شدن دارد. در ژنراتور از آب و گاز هیدروژن به عنوان خنک کننده استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: فیلترهای دیزل ژنراتور

آشنایی با ( اگزوز، سیستم روغنکاری)

  •     اگزوز ژنراتور AVK: ژنراتور با هر نوع موتوری که کار کند گازهای سمی از آن خارج می شود. از این رو اگزوز در ژنراتور ها تعبیه شده است تا این گازها را خارج کند. برای ساخت لوله ی اگزوز از آهن، چدن و … استفاده می شود. از یک متصل کننده ی منعطف برای اتصال لوله ی اگزوز به موتور استفاده می شود. لوله ی اگزوز به نحوی قرار داده می شود که گازهای سمی وارد ساختمان نشود.
  •     سیستم روغنکاری: ژنراتور AVK نیز مانند سایر ماشین آلات الکتریکی برای عمر طولانی و کارکرد بهتر نیاز به روغن کاری دارد. از این رو میزان روغن ژنراتور باید هر 8 ساعت بررسی شود.
ژنراتور AVK
ژنراتور AVK

مزایای ژنراتورهای شرکت AVK

برای ساخت ژنراتور AVK از مهندسین برتر و با تجربه استفاده می شوند. از این رو طرح های ارائه شده توسط شرکت AVK از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با طرح های مدرن و روز جهان می باشند. طرح های ارائه شده علاوه بر مدرن بودن مکانیزم عملکردی ساده ای دارند. یکی از نکات اصلی که در ساخت ژنراتورهای AVK دوام و عمر طولانی آن ها می باشد. کار با این ژنراتورها بسیار آسان است و نیازی به آموزش ویژه ندارد. ژنراتورهای مدرن دارای صدای بسیار کمی هستند.

به این مطلب امتیاز دهید
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

No products in the cart.

Return To Shop
ورود به سایت